ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Inspiracje / Pomysł na zdjęcie

Fang Tong - spoglądając w okna Jan Wodziński

2016-08-16
1 komentarzy
22
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Fang Tong - spoglądając w okna
Wielokrotnie nagradzana kanadyjska fotograf Fang Tong, poprzez filmowe ujęcia spogląda na ludzkie życie przez... okna

PROfil

Fang Tong
Jest Kanadyjką chińskiego pochodzenia. Obecnie mieszka w Vancouver w Kolumbii Brytyjskiej. Zajmowała się już wieloma dziedzinami sztuki - malarstwem olejnym, instalacjami artystycznymi oraz projektowaniem - zarówno dwu- jaki i trójwymiarowym. To jednak przygoda z fotografią, którą rozpoczęła się około 6 lat temu wciągneła całkowicie Fang i dała jej nowe możliwości wyrazu.

Oczy są oknami do duszy" - pisze autorka projektu fotograficznego "Okno" - Fang Tong. "Gdy myślimy o oknach, wyobrażamy sobie patrzenie przez nie na świat na zewnątrz. Tym razem chciałam zmienić perspektywę - spojrzeć przez okno od drugiej strony i przedstawić na zdjęciach różne emocje i sytuacje."

Gdy patrzymy na fotografie Fang Tong możemy odczuć niezwykłą, oniryczną atmosferę. Jak mówi sama autorka - "Moje fotografie być może nie przedstawiają konkretnej historii, lecz poprzez całościową atmosferę balansują na granicy między surrealizmem a rzeczywistością. Poprzez kinematograficzne obrazy staram się sprowokować widzów do utworzenia przez nich narracji, która zabierze ich na wizualną podróż poprzez ludzką podświadomość. Uwielbiam balansowanie między snem a jawą, które wciąga widzów w mój świat."

"W małym oknie, pod wieloma różnymi dachami istnieje wiele historii pełnych smutku, szczęścia, wspomnień, oczekiwań... To właśnie jest życie." - tymi słowami opisuje swój projekt Fang. Ciężko jest się z nimi nie zgodzić.

Projekt "Window" powstawał przy użyciu aparatu Nikon D810 oraz obiektywów tej samej firmy.

Całość przedsięwzięcia możecie zobaczyć w galerii Behance autorki. Zajrzyjcie także na jej stronę internetową oraz fanpage'a na Facebook'u.

Zdjęcia publikujemy za zgodą autorki.


Fot. Fang Tong
Fot. Fang Tong

Fot. Fang Tong
Fot. Fang Tong

Fot. Fang Tong
Fot. Fang Tong

Fot. Fang Tong
Fot. Fang Tong

Fot. Fang Tong
Fot. Fang Tong
Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl