ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Inspiracje / Pomysł na zdjęcie

Jamie Hall - kania podrywająca się do lotu

2017-09-24
0 komentarzy
17
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Jamie Hall - kania podrywająca się do lotu
Aby sfotografować kanię ruda z takiej perspektywy Jamie Hall wykazał się nie lada sprytem...

Portrety ptaków wykonuje się zazwyczaj przy użyciu teleobiektywu, ale w przypadku tej sceny to właśnie rozległa kompozycja kadru sprawia, że zdjęcie jest dynamiczne i wyjątkowe. Autor tego zdjęcia, Jamie Hall z Wielkiej Brytanii świadomie dobrał ogniskową o długości 24 mm. "Czułem, że zastosowanie tylko odrobinę krótszej spowodowałoby, że ptaki stałyby się na fotografii bardzo małe" – mówi Jamie.

Dokładne zaplanowanie ujęcia i cierpliwość Jamiego sprawiły, że temat wypełnia kadr, a obraz jest ostry jak brzytwa. "Umieściłem małego robaka 30 cm przed aparatem i zogniskowałem na nim obiektyw. Nie spodziewałem się nawet, że ptak zostanie tak centralnie i symetrycznie uchwycony w kadrze” – mówi.

Używając worka z grochem Jamie ustabilizował Canona EOS-1D X z obiektywem EF 17–40 mm f/4L USM i wyzwalał zdalnie migawkę za pomocą pilota Canon LC-5. "Dzięki ISO 2000 mogłem zastosować czas naświetlania 1/6400 s przy przysłonie f/6,3" – mówi fotograf. "Chciałem uzyskać wystarczająco dużą głębię ostrości i jednocześnie na tyle krótki czas otwarcia migawki, by móc zamrozić akcję". www.jamiehall photography.co.uk

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl