ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Leica M Edition 60 - dalmierz bez wyświetlacza

2014-09-16
11 komentarzy
44
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Leica M Edition 60 - dalmierz bez wyświetlacza
Leica M Edition 60 to specjalna edycja na 60-lecie systemu Leica M - cyfrowy dalmierz bez ekranu LCD

Leica M3 to pierwszy aparat systemu M. Został on zaprezentowany w 1954 roku. Wyróżniał się mechaniczną oraz optyczną precyzją i koncentrował tylko na najważniejszych parametrach potrzebnych w fotografii, a wręcz przedkładał umiejętności fotografa nad funkcje aparatu. Teraz, w 60-rocznicę tego powstania systemowego aparatu M, Leica Camera AG przedstawia limitowaną edycję - Leica M Edition 60. Zestaw bazuje na modelu Leica M-P (typ 240) oraz jasnym obiektywie Leica Summilux-M 35 mm f/1.4 ASPH. To jednak bardzo specjalna wersja stworzona przez Audi Design.

Leica M Edition 60 to pierwszy cyfrowy aparat fotograficzny, który koncentruje się wyłącznie na najbardziej podstawowych funkcjach wymaganych przez cyfrową fotografię – czasie naświetlania, przysłonie, czułości ISO oraz ogniskowaniu. Redukcja ta doprowadziła do zastąpienia wyświetlacza LCD pokrętłem wyboru ISO! Zdjęcia zapisywane są w surowym formacie DNG. Praca Leiką M Edition 60 wymaga tak dużo uwagi jak praca z aparatem analogowym. Tylko schowana w środku matryca i elektronika są wyrazem najnowszej technologii. Wszystko inne jest takie samo jak w przypadku manualnej, analogowej pierwszej Leiki M3. Fotograf pracując Leiką M Edition 60: kadruje, ustawia parametry ekspozycji - czas i przysłonę oraz czułość i tylko zwalnia migawkę w decydującym momencie. Nic ponadto.

Edycja jest ściśle limitowana do 600 egzemplarzy na cały świat. Aparat oraz obiektyw ma odpowiedni numer seryjny z przedziału 001/600 do 600/600. Na obudowie dodatkowo znajdziemy grawer "Leica 60" oraz "Leica Camera Wetzlar". Edycja specjalna zawiera protektor na aparat, który również został stworzony przez Audi Design. Leica M Edition 60 będzie dostępna w sklepach Leica Store Warszawa oraz Leica Butik Kraków od października 2014 w cenie 65 000 zł.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl