ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Autonomiczny dron HEXO+ trafi do Europy Antoni Żółciak

2016-03-26
0 komentarzy
23
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Autonomiczny dron HEXO+ trafi do Europy
HEXO+ to kolejny dron, który podąża za obiektem. Może wznieść się na wysokość blisko 5 km i rozwinąć prędkość 70 km/h

W maju ubiegłego roku opisywaliśmy możliwości automatycznego drona Lily. Wystarczy go podrzucić, by "rozwinął skrzydła" i zaczął śledzić swojego właściciela, nagrywając przy tym materiał w jakości Full HD.

HEXO+ to produkt działający w podobny sposób. Jego światowa premiera miała miejsce na miesiąc po prezentacji Lily, natomiast dopiero teraz producent zapowiedział jego dostępność w Europie. Co ciekawe, firma odpowiadająca za HEXO+ pochodzi z Francji; dystrybucją produktów zajmie się natomiast Drone Volt.

Od strony możliwości technicznych, HEXO+ oferuje użytkownikowi nieco więcej niż Lily. Jest szybszy. Lata z prędkością do 70 km/h, podczas gdy Lily maksymalnie rozwinie 40 km/h. W praktyce oznacza to, że HEXO+ będzie w stanie "dotrzymać kroku" rowerzystom czy nawet fanom motocrossu. Zwiększenie szybkości odbywa się jednak kosztem czasu pracy na baterii; HEXO+ utrzyma się w powietrzu przez średnio 13 minut. Akumulatory w Lily wystarczą na 7 minut dłużej.

W obydwu dronach brakuje też systemu omijania przeszkód, który znalazł się m.in. w nowym Phantomie.

HEXO+ pochwali się za to zasięgiem równym 100 m i maksymalną wysokością lotu na poziomie 4800 m. Urządzenie wyposażono w cyfrowy kompas, antenę GPS (kompatybilną z GLONASS, Galileo, BeiDou, QZSS i SBAS), akcelerometr i 3-osiowy żyroskop.

Za rejestrowanie obrazu odpowiada natomiast… to, co do drona założymy. W HEXO+ nie znajdziemy zintegrowanej kamery. 3-osiowy gimbal jest za to kompatybilny z GoPro Hero3 oraz Hero4 w wersjach Silver i Black.

Samodzielny lot odbywa się po uprzedniej inicjacji za pośrednictwem smartfonu. Nie dostajemy w zestawie żadnego pilota. Wszystko odbywa się przy pomocy aplikacji, którą zainstalujemy na naszym telefonie (wymogiem jest system iOS 8 lub Android 4.4).

HEXO+ mierzy 435 x 410 x 244 mm przy wadze 1,7 kg. Jego cena na rynku europejskim wyniesie 999 euro. Kwota jest więc porównywalna do tej, którą przyjdzie nam zapłacić za Lily.

Antoni Żółciak

Nie istnieje dla niego życie bez klawiatury. Od kilku lat pisze do serwisów i magazynów o tematyce fotograficznej i technologicznej, często samemu chwytając za aparat. W DCP omawia m.in. ciekawostki sprzętowe i pomysły na oryginalne zdjęcia.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl