ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Lumu - światłomierz do iPhone'a Antoni Żółciak

2016-04-29
19 komentarzy
49
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Lumu - światłomierz do iPhone'a
Mały, zgrabny i zasilany z telefonu. Światłomierz Lumu poda nam poprawne parametry ekspozycji: wartość przysłony, czas naświetlania i ISO

Na nasz rynek wchodzi interesujący światłomierz Lumu współpracujący z iPhonem. Wystarczy wpiąć go do gniazda słuchawkowego, uruchomić darmową aplikację i wybrać właściwe parametry ekspozycji naszego aparatu.

Światłomierz zbudowano z samo-kalibrującej się, silikonowej foto-diody naśladującej reakcje ludzkiego oka. Czujnik potrafi też odseparować światło IR i kompensować temperaturę barwową. Zakres pomiarowy Lumu mieści się w przedziale od -4 do 20 EV (0,15 - 250,000 lux) przy błędzie pomiaru +/- 0,1 EV.

Lumu zasilanie pobiera z telefonu - zużywa jednak zauważalnie mniej energii, niż gdybyśmy mieli słuchać muzyki. W zestawie, poza światłomierzem, znajdziemy również skórzany futerał (Lumubag). W AppStore udostępniono natomiast dwie aplikacje: Lumu Photo i Lumu Video. Cechy tej pierwszej to m.in. wielokrotny, skumulowany pomiar ekspozycji, pomiar światła odbitego, notatnik pomiarów czy możliwość skorygowania pomiaru o wartość filtra ND, który mamy zamocowany na obiektywie.

Z kolei Lumu Video umożliwi pomiar ekspozycji dla materiału wideo - czas naświetlania, czy ilość klatek na sekundę. Skorzystamy również z symulacji filtrów.

Światłomierz Lumu mierzy 24 x 18 mm. Sugerowana cena detaliczna wynosi 660 zł.

Producent uruchomił również przedsprzedaż kolejnej generacji Lumu - modelu Power. Kampania na Kickstarterze, w ramach której pomysłodawcy chcieli zebrać 30 tys. USD, zakończyła się po trzech dniach. Obecnie na koncie Lumu widnieje kwota ponad 300 tys. USD.

Antoni Żółciak

Nie istnieje dla niego życie bez klawiatury. Od kilku lat pisze do serwisów i magazynów o tematyce fotograficznej i technologicznej, często samemu chwytając za aparat. W DCP omawia m.in. ciekawostki sprzętowe i pomysły na oryginalne zdjęcia.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl