ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Bowens Generation X - nowa linia studyjnych lamp błyskowych Jan Wodziński

2016-09-21
0 komentarzy
4
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Bowens Generation X - nowa linia studyjnych lamp błyskowych
Mobilna z akumulatorem XMT i studyjna XMS - nowe lampy błyskowe Bowens Generation X wchodzą na rynek

Bowens prezentuje dwie nowe linie lamp błyskowych - studyjną i mobilną. Generation X XMT jest mobilną lampą błyskową z wbudowanym akumulatorem, która jest optymalnym rozwiązaniem dla fotografów pracujących w plenerze i na miejscu u klienta, natomiast linia XMS spełni swoją funkcję zarówno w mniejszych jak i dużych zastosowaniach studyjnych.

Lampa XMT ma moc 500 Ws i oferuje jej regulację w skali 9 stopni. Minimalny czas błysku wynosi 1/10309 s a synchronizacja działa poprawnie nawet przy bardzo krótkim czasie migawki rzędu 1/8000 s. Czas przygotowania lampy do kolejnego błyśnięcia wynosi nawet 0,01 s a bateria wystarcza na około 500 pełnych cykli.

Producent deklaruje, że występujące w trzech wersjach: 500 Ws, 750 Ws oraz 1000 Ws lampy studyjne serii XMS oferują jeszcze wyższe parametry. Można je dostosować do pracy z wieloma napięciami, można sterować nimi bezprzewodowo a także oferują rewolucyjną, autorską technologię Bowensa "Sync Offset", która umożliwia synchronizację błysku z czasem 1/8000 s przy użyciu aparatu dowolnego producenta.

Zarówno lampy XMT, jak i XMS można wyzwalać radiowo, ale producent przewidział dla nich osobne sterowniki. Dla XMT jest to transmiter Bowens XMTR dostępny w wersji dla aparatów Canon, Nikon i Sony. Zaś lampy XMS są kompatybilne z wyzwalaczem XMSR.

Nowe lampy błyskowe dostępne są w cenie 799 funtów za model XMS500, 899 funtów za XMS750 oraz 999 funtów za XMS1000. Mobilna lampa Bowens XMT kosztować ma 1199 funtów.

Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl