ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Macphun Luminar - poważny konkurent Lightrooma? Jan Wodziński

2016-10-19
13 komentarzy
37
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Macphun Luminar - poważny konkurent Lightrooma?
Macphun prezentuje nowy program do kompleksowej edycji zdjęć przeznaczony dla użytkowników systemu Mac OS

Producent specjalistycznego software'u do obróbki zdjęć - firma Macphun - prezentuje nowy program. Po tegorocznej premierze Aurora HDR 2017, o której pisaliśmy wcześniej przyszedł czas na Luminar - oprogramowanie do kompleksowej obróbki zdjęć, które można bardzo łatwo dostosować do swoich potrzeb i własnego stylu pracy.

Nowy, przeznaczony dla Mac OS-a program oprócz wielu ciekawych funkcji oferuje łatwo konfigurowalny interfejs. Domyślnie posiada cztery tryby pracy - przeznaczony do szybkiej obróbki fotografii, do pracy z wykorzystaniem presetów, edycji średniozaawansowanej oraz obróbki profesjonalnej, gdzie mamy dostęp do całkowicie ręcznego sterowania wszystkimi parametrami.

Do dyspozycji użytkowników udostępniono także ciekawą funkcję o nazwie "Workspaces" ("Przestrzenie robocze" - przyp. red.). Każda z przestrzeni roboczych jest specyficznym zestawem najczęściej używanych w danym typie fotografii narzędzi. "Workspace'y", które oferuje Macphun służą do edycji portretów, zdjęć krajobrazowych, ulicznych oraz czarno-białych. Nie są to jednak jedyne opcje - użytkownicy programu mogą tworzyć własne przestrzenie robocze a także importować je od innych fotografów.

Pierwsza wersja oprogramowania Luminar oddaje fotografom do dyspozycji 35 różnorodnych filtrów a także 50 domyślnych presetów, których kolekcja może być stale rozbudowywana przez użytkowników. Nowy program od Macphun oferuje także pracę na warstwach, zaawansowane narzędzia do maskowania a także dynamiczną historię edycji. Nie zabrakło oczywiście podstawowych narzędzi regulujących kontrast, nasycenie, cienie czy światła, a samo oprogramowanie będzie mogło działać zarówno jako niezależna aplikacja jak i wtyczka czy rozszerzenie.

Nowy software od Macphun będzie dostępny w przedsprzedaży od 2 listopada bieżącego roku w cenie 59 dolarów lub 49 dolarów dla obecnych użytkowników oprogramowania producenta. Do programu oferowanego przedpremierowo, Macphun dołącza także zestaw tutoriali oraz kurs rozwijania własnego fotograficznego biznesu, prowadzony przez wielokrotnie nagradzanego fotografa przyrody - Willa Burrarda-Lucasa. Regularna cena programu wynosić będzie 69 dolarów a dostępny on będzie od 17 listopada.

Jan Wodziński

Miłośnik polskich gór i dobrego, najczęściej wysokokalorycznego jedzenia. Odnajduje piękno w każdej ze sztuk, lecz najbardziej pociąga go fotografia - w szczególności modowa i portretowa. Jest fanem nowoczesnych technologii, który z sentymentem patrzy na analogową przeszłość.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl