ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Zaskakująca usługa - Sigma wymieni mocowanie obiektywu Krzysztof Mularczyk

Zaskakująca usługa - Sigma wymieni mocowanie obiektywu
Chcielibyście zmienić system, ale nie macie ochoty pozbywać się posiadanych obiektywów Sigmy? Teraz będziecie mogli je zatrzymać i zmienić jedynie ich mocowanie

Od 1 września Sigma uruchamia usługę zmiany mocowania swoich obiektywów. Na czym ona będzie polegać? Przypuśćmy, że zmieniamy system, o ile zmiana korpusu może przyjść łatwo, wymiana obiektywów może być czasochłonna i raczej nie będzie opłacalna - trzeba sprzedać szkła, które mamy i kupić te same, ale z nowym mocowaniem. Ale jeśli w naszym posiadaniu są obiektywy Sigma, wcale nie musimy się ich pozbywać.

Dzięki nowej usłudze Sigmy możemy wysłać nasze obiektywy do serwisu w Japonii, a tam wymienione zostaną niezbędne elementy mechaniczne i elektroniczne obiektywów, by dostosować je do wybranego przez nas mocowania.

Obecnie tej usłudze podlegają wszystkie obiektywy z trzech nowych linii: Art, Contemporary i Sports, a do zmiany mocowania kwalifikują się systemy lustrzanek: Sigma, Sony, Nikon, Pentax i Canon, zaś w przypadku bezlusterkowców można zamienić Micro 4/3 z Sony E lub na odwrót (obiektwy DN). Czas wymiany mocowania ma wynosić maksymalnie 2 tygodnie plus czas potrzebny na transport.

Jakie są koszty związane z tą usługą? Cena uzależniona jest od rodzaju obiektywu:

  • 299 zł - obiektywy serii DN (dla bezlusterkowców)
  • 599 zł - obiektyw standardowy (dla lustrzanki)
  • 999 zł - obiektyw telezoom, np. Sigma 120-300/2.8 DG OS HSM Sport

Do ceny usługi należy doliczyć jeszcze koszty transportu obiektywu do fabryki w Japonii i z powrotem. Dokładny koszt zostanie podany przez Serwis Sigmy w Polsce podczas zgłaszania chęci wykonania usługi, ale firma K-Consult Sp. z o.o., wyłączny dystrybutor marki Sigma w Polsce, obiecuje dołożyć wszelkich starań, aby w konkretnym przypadku znacząco obniżyć lub nawet anulować ten koszt dodając obiektyw klienta do innych przesyłek. Według zapewnień maksymalny koszt wysyłki nie może jednak przekroczyć 400 PLN brutto w przypadku standardowych obiektyw i 1000 PLN brutto w przypadku telezoomów.

Strona usługi: www.rewolucja.sigma-foto.pl  

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl