ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Warsztat / Praktyka

Makrofotografia [warsztat w DCP]

2014-05-23
0 komentarzy
1
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Makrofotografia [warsztat w DCP]
Dzięki obiektywowi makro, wszystko może stać się ciekawym tematem do sfotografowania. Zobaczcie, jak uzyskać efektowne zdjęcia w domu lub w ogrodzie

Rozejrzyj się. Prawdopodobnie cały czas widzisz te same znane Ci przedmioty i nie znajdujesz w nich zbyt wiele inspiracji do robienia zdjęć. Ale spójrz jeszcze raz: tym razem, skoncentruj jednak swoją uwagę na drobnych elementach, a będziesz w stanie dostrzec tkwiący w niemal każdej z tych rzeczy potencjał tematów. Na tym właśnie polega magia makrofotografii. Pozwala ona bowiem wejść do świata, który jest niewidoczny dla przypadkowego obserwatora. Nie trzeba podróżować do egzotycznych krajów, szukać modela lub nawet w ogóle ruszać się z domu, jeśli nie masz na to ochoty: wszystkie tematy znajdują się wokół Ciebie przez cały czas. Choć oczywiście nie oznacza to, że wystarczy skierować obiektyw makro na cokolwiek, by uzyskać doskonałe zdjęcie.

Musisz zrobić sobie trochę miejsca na stole i przygotować kilka podstawowych rzeczy, takich jak arkusze papieru, karton lub jakiś materiał do wykorzystania w charakterze tła i powierzchnię, na której będziesz fotografował swoje obiekty. Znajdź lampkę do czytania lub nawet łatwo dostępne okno, które posłużą do oświetlenia tematu. Aby rejestrowane obrazy były ostre, przyda się również statyw i zdalny wyzwalacz. Następnie, uzbrojony w obiektyw makro, uważnie przyglądając się szczegółom, przekonasz się, że dom lub ogród daje mnóstwo możliwości zarejestrowania wspaniałych obrazów. Zaczynając od najprostszych nakrętek i śrubek, po zapałki lub rośliny, wystarczy użyć wyobraźni i zastosować kilka prostych technik, aby już zawsze patrzeć na otaczające Cię przedmioty w zupełnie inny sposób.

Tekst przeczytacie w czerwcowym wydaniu Digital Camera Polska!

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl