ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Warsztat / Praktyka

Praca z kolorem od A do Z - Część 6: Drukujemy zdjęcia Szymon Aksienionek

2017-07-03
0 komentarzy
60
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Praca z kolorem od A do Z - Część 6: Drukujemy zdjęcia
Jak za pomocą Photoshopa przygotować cyfrowe pliki, by uzyskać perfekcyjne wydruki, oraz na co zwrócić uwagę przed i w trakcie drukowania z użyciem profilu ICC

Partnerem cyklu "Praca z kolorem od A do Z" jest firma

Zdjęcie cyfrowe, zanim zostanie odbite lub wydrukowane na papierze fotograficznym, istnieje jedynie jako zapis cyfrowy w formie pliku – na karcie pamięci, płycie CD lub dysku w komputerze. W zależności od źródła, z jakiego pochodzi (aparat cyfrowy, skaner), posiada pewne właściwości, decydujące o jakości wydruku możliwej do uzyskania z danego pliku. Jakie wymogi musi spełnić zdjęcie cyfrowe, by stać się wysokiej jakości wydrukowaną odbitką? Co możemy zrobić jeszcze przed drukowaniem, aby poprawić jej jakość?

Jednak zanim zaczniesz drukować swoje zdjęcia, upewnij się, że masz zainstalowany najnowszy, aktualny sterownik drukarki. Sterowniki na stronie producenta drukarki (w dziale wsparcie techniczne) zazwyczaj są świeższe, niż te na płycie CD/DVD dołączonej do drukarki. Najnowszy sterownik gwarantuje zazwyczaj najlepszą jakość wydruku oraz optymalne zużycie atramentu.

Szymon Aksienionek

Product Manager w firmie Medikon Polska - wyłącznego przedstawiciela marki FOMEI w Polsce. Ekspert do spraw druku cyfrowego i zarządzania barwą. Doświadczony fotograf - entuzjasta reportażu i fotografii koncertowej, oficjalny fotograf Przystanku Woodstock i WOŚP. Wykładowca przedmiotu Zarządzanie Barwą w Warszawskiej Szkole Fotografii i Grafiki Projektowej. Kalibracją monitorów i drukiem w fotografii zajmuje się od ponad 20 lat. Na co dzień w Medikonie odpowiada za wsparcie techniczne i merytoryczne oraz szkolenia z druku dla fotografów i grafików. Prowadzi też wykłady, prezentacje, warsztaty i szkolenia w zakresie zagadnień związanych z drukiem atramentowym i zarządzaniem barwą dla studentów szkół oraz uczelni fotograficznych, graficznych i artystycznych, a także wszystkich pasjonatów i profesjonalistów zainteresowanych fotografią i drukiem.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl