ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Wydarzenia / Opinie

Diane Arbus: An Aperture Monograph [recenzja] Paweł Rubkiewicz

2013-08-31
0 komentarzy
6
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Diane Arbus: An Aperture Monograph [recenzja]
Świat widziany oczami Diane Arbus to miejsce pełne odmieńców, transwestytów, nudystów, pensjonariuszy szpitali dla umysłowo chorych – słowem, wszystkich, których istnienia niegdyś nie akceptowała konserwatywna Ameryka

Diane Arbus
"An Aperture Monograph"

Format: 28x23,5 cm, Oprawa: miękka, Stron: 184, Cena: 129 zł

www.bookoff.pl

Wychowana w bogatej żydowskiej rodzinie, przygodę z fotografią zaczynała wraz ze swoim ówczesnym mężem od komercyjnych projektów, realizowanych dla rodzinnego domu towarowego. Kariera Arbus szybko jednak miała potoczyć się w innym kierunku. Jak sama mawiała, świat, który wtedy ją otaczał był "kosmetycznym kłamstwem". By złapać jego prawdziwą istotę, zdecydowała się skierować swój aparat ku obrzeżom społeczeństwa.

Przez kolejne lata źródłem inspiracji stali się dla niej mieszkańcy obskurnych hoteli, przydrożnych cyrków i barów ze striptizem. Ostatnim dużym projektem, jakiego się podjęła, była seria fotografii przedstawiających pacjentów szpitali dla umysłowo chorych. Sama wówczas zmagała się z pogłębiającą się depresją, która przez długi czas rzutowała na twórczość oraz życie prywatne. Jej karierę zakończyła w 1971 r. tragiczna, samobójcza śmierć.

Pierwsze wydanie albumu Diane Arbus: An Aperture Monographtowarzyszyło pośmiertnej wystawie, zorganizowanej w Museum of Modern Art w Nowym Jorku. Zdjęcia poprzedza zbiór zapisków autorstwa Diane Arbus.

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl